Potovanje fantov v München

Letos je končno uspelo, da so fantje in ministranti potovali v München. Hvaležni smo družini Wagener, ki nam je organizirala prenočišče v župniji sv. Lovrenca, katerega smo praznovali ravno v teh dneh. V torek, 9. avgusta, zjutraj smo se z vlakom odpeljali in po šestih urah vožnje prišli na cilj. Hitro smo pripravili prenočišče in se potem z javnim prometom odpeljali v mesto k samostanu sv. Ane, kjer nas je sprejel br. Jan Dominik. Skupaj smo imeli sv. mašo v čudoviti samostanski cerkvi sv. Ane. Za večerjo smo bili povabljeni pri družini Wagener. V sredo je bila za fante glavna točka, ker smo obiskali veliki nogometni stadion Allianz-Arena. Tam smo imeli vodenje in na koncu smo še sami igrali nogomet. Magdalena in Kajetan Wagener sta se nam pridružila. Popoldne smo se spreha¬ja¬li v velikem angleš¬kem vrtu in si ogledali rezidenco. Zvečer smo imeli sv. mašo v središču duhovne družine Delo, kjer so nam sestre po maši pripravile dobro večerjo. V četrtek smo začeli s sv. mašo. Dopoldne smo si ogledali središče mesta in med drugim obiskali stolnico in prestopili sveta vrata. Popoldne smo se s vlakom vrnili domov. Polni vtisov, srečni in utruje¬ni smo se zvečer vrnili v Kranj, kjer so nas že pričakovali starši.
aDSCN5606