postni čas

Tudi letos nas bodo spremljali postne spodbude, ki nam hočejo pomagati, da bi se bolj intenzivno osredotočili na našo vero.
Papež Frančišek nas vabi: »Danes se začne postni čas kot čas milosti za pripravo na veliko noč, torej na srečanje z vstalim Jezusom. V teh štiridesetih dneh smo povabljeni postati eno s Kristusom v molitvi, s postom in dobrimi deli. … Veroizpoved je povzetek najpomembnejših naukov, ki nam jih posreduje Cerkev s svojim izročilom. … S to vero Cerkve se poistoveti posamezni vernik.«
Spremljali nas bodo od pepelnične srede naprej odstavki veroizpovedi. Večinoma so odstavki po vrstnem redu veroizpovedi. Proti koncu pa bodo usklajeni z vsebino liturgičnega obhajanja. Tudi letos se bodo spodbude nadaljevale po veliki noči za razne nedelje in praznike do praznika Srca Jezusovega.
Pri vsaki spodbudi priporočamo tudi branje posameznih odlomkov katehizma ali Youcata.
Tako Vam želimo milostni in blagoslovljen postni čas na skupni poti naše vere.