Počitniški teden

Od 31. julija do 5. avgusta je potekal v Vogljah letošnji počitniški teden s temo: »Podaj Mariji svojo roko!«.
Udeležilo se ga je 65 otrok in mladih med 4. in 22. letom starosti iz devetih župnij in več vasi. Glavna tema so bila Marijina prikazovanja v Fatimi pred sto leti. Premišljevali smo, kako naj Marijino sporočilo uresničimo v našem času in v našem konkretnem življenju. Gospod je z vročino poskrbel, da smo imeli vsak dan konkretno priliko za majhne žrtve s tem, da se nismo pritoževali, ampak to darovali za spreobrnjenje grešnikov. Veseli smo bili, da je bil fr. Robin Moens FSO v teh dneh pri nas in se je na vseh koncih angažiral. Začeli smo vsak dan v cerkvi s petjem, molitvijo in katehezo. Potem smo se na dvorišču okrepili z malico, za katero so starši vsakič prinesli dobre stvari. Nato smo delali po skupinah in se proti večeru spet vsi družili pri velikih skupnih igrah. Zaključili smo vsak dan s češčenjem, pri katerem smo se Gospodu zahvaljevali za lepa doživetja. V četrtek smo šli z avtobusom na celodnevno romanje in izlet v Petrovče in v muzej za otroke v Celju. V petek nas je spremljalo Marijino sporočilo: »Naj ne žalijo več našega Gospoda, ki je že zelo žaljen.« Zavedali smo se, da Gospoda največ žalijo grehi, tudi naši. Tako smo imeli spovedni dan in že ob 15.00 začeli s češčenjem in spovedjo. V soboto smo imeli po popoldanskem programu še zaključni večer: Najprej smo se Gospodu zahvaljevali pri sv. maši, kjer smo vsi sodelovali. Potem smo spet lahko uporabili kulturni dom, kjer smo najprej zapeli našo himno in potem igrali fatimsko igro. Pri tem je »s. Lucia dos Santos« pripovedovala iz svojih spominov, kar so otroci in mladi potem igrali. Molimo in prosimo, da vse nas fatimsko sporočilo spremlja in vodi še naprej skozi življenje. Hvala vsem, ki ste za nas molili, nas spremljali, nas obdarili z različnimi dobrotami, vaški skupnosti, da smo spet lahko uporabili kulturni dom in seveda posebej boglonaj vsem animatorjem!